top of page

ניתוח הרמת ירכיים מעצב מחדש את הירכיים על ידי הפחתת עודפי העור והשומן. כתוצאה מהניתוח, קווי המתאר של פלג הגוף התחתון בפרופורציה טובה יותר והעור חלק יותר.

אם פעילות גופנית ושמירה על משקל לא השיגו את המטרות שלך לגוף מוצק יותר, בעל מראה צעיר יותר או שאת סובלת מעור רפוי בירכיים לאחר ירידה במשקל הרמה כירורגית עשויה להתאים לך.
 

מתיחת ירכיים

מתיחת ירכיים.jpg

התהליך

ההליך מבוצע בהרדמה כללית בשילוב עם הרדמה מקומית ויכול להימשך שעתיים עד 4 שעות. בניתוח תחילה מוזרקת תמיסת הרדמה מקומית לירכיים, מותניים ולכל אזור שבו תתבצע שאיבת שומן. לאחריה מתבצעת שאיבת שומן ועיצוב של הירכיים. ובסוף כריתה של העור העודף. אורך ומיקום הצלקת תלוי מאוד בכמות עודפי העור. דפוסי החתך משתנים בהתאם לאזור או האזורים שיש לטפל בהם, מידת התיקון והעדפת המטופלת. לרוב יושארו נקזים כדי לאפשר החלמה מהירה וקלה יותר. 

מהלך הניתוח

לאחר ההליך הירכיים יחבשו במחטב שיעזור להפחית כאב ובצקות ולשמור על קו התפרים. המטופלת תשהה זמן מה בחדר התאוששות כדי להיות במעקב לפני השחרור. המטופלת בדרך כלל תישאר להשגחה נוספת במהלך הלילה, אך אפשר לחזור הביתה גם באותו היום. חשוב לדאוג למלווה ליציאה הביתה לאחר הניתוח. 

טיפול לאחר הניתוח

תקופת ההחלמה לאחר הליך מתיחת ירכיים יכולה להשתנות בהתאם לטכניקה הספציפית שבה נעשה שימוש ושיעורי הריפוי האישיים, אך להלן סקירה כללית של מה מטופלות יכולות לצפות בדרך כלל:

החלמה ראשונית: הימים הראשונים לאחר מתיחת ירכיים הם לא פשוטים מאחר וקשה להמנע מתנועה של האיזור (כל פעם שעוברים משכיבה לישיבה או עמידה מופעל לחץ על האיזור, ואפילו ללכת לשירותים מחייב הסרה של החבישה ואז החזרתה לאחר מכן) לאחר הניתוח בדרך כלל ניתן להתמודד עם כאב ואי נוחות באמצעות תרופות מרשם לכאב. מיום ליום תהיה הקלה משמעותית באי נוחות. 
נפיחות וכחולים: רוב הנשים יכולות לצפות לחוות נפיחות וחבורות במשך שבוע או שבועיים. הנפיחות עשויה להיות בולטת ביותר ב-2-3 הימים הראשונים, ואט אט תתחיל לרדת במהלך הימים הראשונים. לרוב הנפיחות תחלוף לחלוטין רק לאחר 3 חודשים.
תפרים וחבישות: התפרים הם תפרים נספגים שאין צורך בהסרתם. על קו התפרים יהיו פלסטרים עדינים. אין צורך להרטיב את הירכיים ביומיים הראשונים. כעבור יומיים ניתן להוריד את המחטב ולהתרחץ על גבי הפלסטרים במים ובסבון. הפלסטרים צפויים להישאר על הירכיים למשך שבועיים עד שלושה ורק לאחר מכן הם יוסרו בביקורת במרפאה. יהיה צורך להמשיך לענוד בכל עת את המחטב ללפחות 6 שבועות (אני מאוד ממליץ על מחטב עם רוכסן כדי שיהיה כמה שיותר נוח להסירו ולהניחו במהלך היום כשאת תלכי לשירותים או למקלחת).

משך ההחלמה

כדאי לדאוג לחופשת מחלה לשבוע ימים. חופשת מחלה רגועה תאפשר לך להחלים טוב יותר ולחזור לשגרת חייך מהר יותר. רוב הנשים יכולות לחזור לעבודה תוך שבוע עד שבועיים לאחר ההליך, אך יש להימנע מפעילויות מאומצות למשך 6 שבועות. חשוב לרדת להליכה קלה כבר בבוקר לאחר הניתוח. הליכה מתונה ניתן ומומלץ לעשות כבר בימים הראשונים לאחר הניתוח והיא מפחיתה את הסיכון לסיבוכים. 

חידוש פעילות רגילה

השינוי מהניתוח הוא מאוד דרמטי כבר מההתחלה. השינוי המהותי יורגש עוד יותר כעבור 4 עד 6 שבועות לאחר הניתוח, כשהנפיחות תרד והעור יתכווץ ויתאים עצמו לצורת הירכיים החדשה. אך לשינוי הדרמטי יש מחיר- קווי החתך יהפכו לצלקות. לכן תשומת לב רבה ניתנת למיקום הצלקות, טכניקת הניתוח וטכניקת התפירה. ברוב המקרים הצלקות ידהו וישתפרו משמעותית עם הזמן. 
החלמה מלאה ועד הגעה לצורה הסופית עשויה להימשך עוד מספר חודשים.

תוצאות סופיות

כל ניתוח נושא עימו סיכון מסויים. בחירת רופא בעל ידע ונסיון תסייע לך למזער את הסיכונים הכרוכים בניתוח. הסיבוכים שיתכנו לאחר ניתוח מתיחת ירכיים:

 

  • דימום

  • זיהום

  • החלמה איטית ופתיחה של הצלקת

  • צלקת בולטת או כהה

  • נמק עורי 

  • קרישי דם בורידי הרגליים או בריאה 

  • בצקת ממושכת ברגליים

  • מראה עור לא אחיד או א-סימטריה בין הצדדים 

  • תחושה ירודה זמנית באזור המטופל 

  • סרומה

שיעור הסיבוכים הוא גבוה יותר במעשנים וסוכרתיים. חל איסור חמור לבצע את הניתוח הזה בזמן עישון פעיל. יש צורך להפסיק את העישון 4 שבועות לפני הניתוח וניתן לחזור לעשן רק 4 שבועות לאחריו. 

הסיבוכים האפשריים 

Mask Group 14.png

מהבלוג

ניתוחים נוספים

bottom of page