top of page

הגדלת שדיים עצמונית עם שומן היא הליך שמתחיל בשאיבת שומן כדי לקחת שומן מחלקים אחרים בגופך, ואז ניצול אותו שומן, ודרך הזרקתו לשדיים, להגדיל את נפחם. חשוב להדגיש ששיטה זו מתאימה לנשים שמחפשות הגדלה מתונה ומעדיפות תוצאות טבעיות.
ארבע קבוצות עיקריות של נשים יהנו מניתוח זה.

 1. נשים שמעוניינות למלא את החזייה ולקבל צורה עגולה ומלאה יותר. מבלי להגדיל את השדיים. 

 2. נשים שעוברות הרמת חזה ומעוניינות בתוספת נפח מבלי להכניס שתל.

 3. נשים שעברו כבר הגדלת חזה או הרמה בעבר וכעת מעוניינות בהוצאת השתלים מבלי להחליפם בחדשים או חוששות ממראה מרוקן. הזרקת שומן לשדיים לאחר הוצאת השתלים תקנה להם מראה מלא ויפה יותר.

 4. נשים עם עיוותים או א-סימטריה בשדיים, כגון לאחר ניתוח סרטן שד. בהן ניתן לשפר את הנפח, לטפל בצלקת ואפילו לטפל בנזקי קרינה דרך הזרקת השומן לשד. 

ניתן לשלב את ניתוח הגדלת שדיים עצמונית עם שומן יחד עם ניתוח עיצוב גוף. בהליך משולב נשאב כמות גדולה יותר מהנדרש ובכך גם נגדיל את השדיים וגם נשפר את מראה האיזור שעובר שאיבה. 

לא כל אישה תתאים לניתוח הגדלת שדיים עצמונית עם שומן: 
נשים רזות: לעתים אין מספיק שומן לשאוב כדי לאפשר את התוצאה הרצויה, ועל ידי שאיבת שומן עלול להיווצר עיוות באזור הנשאב.
נשים עם הסטוריה משפחתית של סרטן שד: הניתוח עצמו אינו מהווה סכנה. המעקב הרדיולוגי אחר החזה באמצעות בדיקת הממוגרפיה צפוי להיות בעייתי יותר לאחר הזרקת השומן לשדיים.

הגדלת שדיים עצמונית עם שומן

הגדלת שדיים עצמונית עם שומן.jpg

התהליך

הליך מבוצע בהרדמה כללית בשילוב עם הרדמה מקומית ויכול להימשך שעה עד שעתיים. בניתוח תחילה מוזרקת תמיסת הרדמה לאיזור שממנו תתבצע השאיבה. השאיבה עצמה מתבצעת דרך נקב קטן בעור. אני משתמש בשיטה שונה משאיבה רגילה , המטרה שלי לשמור על חיות השומן כדי להעלות את סיכוי הקליטה של השומן בשדיים. השומן עובר עיבוד מיוחד והפרדה ובהמשך מוזרק לשדיים דרך נקבים קטנטנים, ולכן אין צלקת כמו שיש בניתוח הגדלה עם שתל. לרוב הנקבים לא משאירים כמעט סימן. 

מהלך הניתוח

בסיום הניתוח אני מדביק מדבקות קטנות באיזורי הדקירה בשדיים.
את האיזור שממנו בוצעה השאיבה אני סוגר עם תפר קטן נספג וחובש במדבקה מיוחדת שלא תוסר עד לביקורת שלאחר הניתוח. השדיים ייחבשו גם בחזייה תומכת מיוחדת שתעזור להפחית כאב ובצקות.
אנו נעביר אותך לחדר התאוששות למעקב לפני השחרור. בדרך כלל, בהנחה שהכל תקין, תוכלי לחזור הביתה באותו היום. חשוב לדאוג למלווה ליציאה הביתה לאחר הניתוח. 

טיפול לאחר הניתוח

תקופת ההחלמה לאחר הליך הגדלת שדיים עצמונית עם שומן יכולה להשתנות בהתאם לטכניקה הספציפית שבה נעשה שימוש ושיעורי הריפוי האישיים, אך להלן סקירה כללית של מה מטופלות יכולות לצפות בדרך כלל:
 

 • החלמה ראשונית: לאחר הניתוח בדרך כלל ניתן להתמודד עם כאב ואי נוחות באמצעות תרופות מרשם לכאב. בסיום הניתוח השדיים נפוחים מעט ולא פעם גודלם יהיו במעט יותר מהתוצאה הסופית. חלק בגלל הבצקת וחלק בגלל שלא כל השומן שהוזרק ייקלט.
   

 • נפיחות וסימנים כחולים: רוב הנשים יכולות לצפות לחוות נפיחות וחבורות במשך שבוע או שבועיים. הנפיחות עשויה להיות בולטת ביותר ב-2-3 הימים הראשונים, ואט אט תתחיל לרדת במהלך הימים הקרובים. אך כבר לאחר כחודש אפשר להתרשם פחות או יותר מהנפח הסופי של השדיים. 
   

 • תפרים ותחבושות: לרוב יש תפר בודד נספג בחתך שדרכו בוצעה השאיבה. תהיה מדבקה מיוחדת על העור באיזורי ההזרקה של השומן לשדיים ולרב אין צורך בתפרים על הנקבים הקטנים שדרכם בוצעה הזרקת השומן. החבישה העיקרית לשדיים תהיה החזיה התומכת שבה יש להשתמש לחודש. אין צורך לפתוח את החזיה או להרטיב את השדיים ביומיים הראשונים. כעבור יומיים ניתן להוריד את החזיה ולהתרחץ על גבי הפלסטרים במים ובסבון. הפלסטרים צפויים להישאר על השדיים למשך שבועיים עד שלושה והם יוסרו בביקורת במרפאה.

משך ההחלמה

מומלץ להיערך לחופשת מחלה של שבוע ימים. חופשת מחלה רגועה תאפשר לך להחלים טוב יותר ולחזור לשגרת חייך מהר יותר. רוב הנשים יכולות לחזור לעבודה תוך שבוע עד שבועיים לאחר ההליך. בכל מקרה יש להימנע מפעילויות מאומצות למשך 6 שבועות.
הליכה מתונה ניתן ומומלץ לעשות כבר בימים הראשונים לאחר הניתוח.
לאורך כל החודש הראשון יש צורך בתמיכה של החזייה המיוחדת בכל עת (גם לשינה). ניתן לחזור ולשכב על הבטן כאשר אין יותר כאבים. 

חידוש פעילות רגילה

בימים הראשונים לאחר הניתוח להזרקת שומן נשים מופתעות לטובה מהגודל של השד, אך מראה השדיים משתנה מאוד בחודש הראשון.
במטרה להגיע למצב בו 60% מהשומן המוזרק יישאר, אני משלב טכניקה עדינה ומכשור אופטימלי. 
אם מזריקים כמות גדולה מדי אחוז השומן שייקלט יורד ויהיה אחוז גדול יותר שייספג ולכן במקרים בהם אנו רוצים לעשות שינוי משמעותי יותר בנפח – יש צורך לחזור על הפעולה מספר פעמים עם מרווח של לפחות שלושה חודשים בין הזרקה להזרקה.

 
בימים הראשונים אחרי ההזרקה הראשונה השד נפוח ובצקתי. צורת השד בזמן זה די מדמה איך יראה השד אחרי ההזרקה השנייה. מראה זה יכול לעזור לך בקבלת החלטה אם לעבור פרוצדורה נוספת של השתלת שומן בחזה.
לאחר חודש ניתן להתרשם יותר מצורת השדיים אך החלמה מלאה ועד הגעה לצורה הסופית של השדיים עשויה להימשך עוד מספר חודשים.

תוצאות סופיות

בכל ניתוח קיים סיכון מסוים לסיבוכים. אך סיבוכים לאחר ניתוח להזרקת שומן לשד הם מאד נדירים:
 

 • ספיגת שומן מוגברת. גודל השדיים לאחר הניתוח הוא פחות צפוי בהשוואה להכנסת שתל סיליקון ולא תמיד רקמת השומן שנשארת בשד לאחר ההזרקה היא מספקת. במקרים הנדירים בהם אינך רואה שינוי לאחר ניתוח להזרקת שומן לא בטוח שניתוח נוסף יצליח לגרום לשינוי המיוחל.
   

 • ציסטות שומניות או נמק שומני- בכל ניתוח מסוג זה השומן שלא נקלט, רובו נספג ומתפרק. ישנם מקרים בודדים בהם השומן לא נעלם לגמרי אלא יכול להראות בבדיקות ההדמיה בצורות שונות. בדרך כלל השינויים הללו הם זמניים אך לעיתים הם קבועים. ב1-5% מהמטופלות לאחר הזרקת שומן לשדיים, במהלך מעקב הדמייתי לשדיים כחלק מסקר לגילוי מוקדם של סרטן שד יראו שינויים ברקמת השד שייתכן ויחייבו לקיחת דגימה במחט מהאיזור כדי לראות שמדובר בשינויים לאחר ההזרקה ולא משהו אחר. הזרקת שומן שאינה חודרת לרקמת השד יכולה להפחית את הסיבוך הזה בצורה משמעותית. לכן במהלך הניתוח אני מבצע את הזרקת השומן תחת אולטראסאונד. פעולה ייחודית זו מסייעת לי להקפיד שלא להזריק לתוך רקמת השד אלא רק מעליה ומתחתיה.
   

 • סיבוכים הקשורים לאיזור ממנו שואבים את השומן. אשה רזה אינה מתאימה לשאיבת שומן. במידה ומנסים להוציא שומן בכח מאישה רזה יתכנו שקעים ומראה לא אסתטי של האיזור ממנו ניסו לשאוב את השומן, בבטן, במותניים או בירכיים. לא כדאי לעבור ניתוח כדי לשפר מראה איבר אחד ובמקביל לפגוע באיבר אחר.

הסיבוכים האפשריים 

Mask Group 14.png

מהבלוג

ניתוחים נוספים

bottom of page