top of page

הגדלת שדיים יכולה להתבצע ממגוון סיבות, לרבות הגדלת גודל החזה ושיפור צורת החזה, החזרת נפח ומלאות לשדיים לאחר הריון או ירידה במשקל, תיקון אסימטריה בחזה ושיפור הביטחון העצמי ודימוי הגוף. 

בפגישת הייעוץ נוכל לדון בכל ההחלטות יחדיו. נתייחס למאפיינים שונים כגון הגובה, המשקל ומבנה הגוף. רוחב בית החזה, גודל וצורת השד הרצויה. אני אוכל בפגישה זו להבין יחד איתך האם את מעוניינת לגדול במידת החזיה או להשאר עם אותה מידת חזיה ורק למלא אותה נכון.

הגדלת שדיים

תמונה של אשה המכסה את שדייה עם היד

התהליך

הניתוח עצמו אורך כשעה-שעתיים, בדרך כלל בהרדמה כללית. לניתוח עצמו אני מגיע כבר עם תוכנית ברורה לפי מה שסיכמנו בייעוץ - (שם התייחסנו לגובה והמשקל שלך, פרמטרים של החזה: גודל ונפח רצוי, מטרת ההגדלה, צורת שד רצויה ועוד) כדי להגיע לתוצאה המיטבית אני לוקח את כל הפרמטרים הללו בתכנון הניתוח - מיקום השתל (מעל או מתחת לשריר), מיקום החתך (בקפל מתחת לשד או סביב העטרה או בבית שחי) צורת השתל וגודלו.

אפילו יש מקום לתת החלטה על מרקם השתל שייבחר. השתלים היום מגיעים במגוון צורות וגדלים וכן במרקמים שונים להשגת המראה הרצוי.

מהלך הניתוח

לאחר ההליך, אזור התפרים חבוש במדבקה מיוחדת שלא תוסר עד לביקורת שלאחר הניתוח. השדיים ייחבשו גם בחזייה תומכת מיוחדת שתעזור להפחית כאב ובצקות. אנו נעביר אותך לחדר התאוששות למעקב לפני השחרור.
בדרך כלל, בהנחה שהכל תקין, תוכלי לחזור הביתה באותו היום. חשוב לדאוג למלווה ליציאה הביתה לאחר הניתוח. 
חשוב לזכור שזמנים אלו הם הערכות כלליות ויכולים להשתנות בהתאם למטופל ולפרטים הספציפיים של הניתוח. במהלך פגישת היעוץ שנקיים אני אוכל לתת אומדן מדויק יותר של ההליך.

טיפול לאחר הניתוח

תקופת ההחלמה לאחר הליך הגדלת שדיים יכולה להשתנות בהתאם לטכניקת הניתוח שנעשתה ואופן ההחלמה האישי שלך. 

החלמה ראשונית: לאחר הניתוח בדרך כלל ניתן להתמודד עם כאב ואי נוחות באמצעות תרופות מרשם לכאב.

נפיחות וסימנים כחולים: רוב הנשים יכולות לצפות לחוות נפיחות וחבורות במשך שבוע או שבועיים. הנפיחות עשויה להיות בולטת ביותר ב-2-3 הימים הראשונים, ואט אט תתחיל לרדת במהלך הימים הקרובים.

 

לרוב לוקח לנפיחות לחלוף לחלוטין לאחר כשישה שבועות.
מיום הניתוח ועד ירידת הנפיחות צורת השדיים עדיין תשתנה הרבהֿ אך כאמור הצורה מתייצבת ומתקבעת לאחר שישה שבועות לערך. 

משך ההחלמה

מומלץ להיערך לחופשת מחלה של שבוע ימים. חופשת מחלה רגועה תאפשר לך להחלים טוב יותר ולחזור לשגרת חייך מהר יותר. רוב הנשים יכולות לחזור לעבודה תוך שבוע עד שבועיים לאחר ההליך. בכל מקרה יש להימנע מפעילויות מאומצות למשך 6 שבועות.

חידוש פעילות רגילה

מראה השדיים משתנה מאוד בחודש הראשון שלאחר הניתוח. העור מסתגל לנפח החדש. הצורה עוד משתנה והנפיחות מתחילה לרדת. החלמה מלאה והצורה הסופית של הניתוח עשויה להימשך מספר שבועות עד מספר חודשים.

 

התוצאות של הגדלת חזה נשמרות לזמן ארוך אך יש לזכור שבמהלך החיים השדיים עוד עשויים להשתנות (יכול לנבוע משינויי משקל, הריונות ולידות, וגיל), כמוכן חשוב לזכור שהשתלים עוברים בלאי עם השנים, ולכן לאורך זמן יהיה צורך בהחלפת השתלים. 

תוצאות סופיות

  • דימום יתר שיכול להביא לנפיחות וכאב.

  • זיהום סביב השתל שעשוי לדרוש טיפול באנטיביוטיקה דרך הוריד.
    במצבים נדירים אפילו הוצאה של השתל.

  • רגישות יתר או רגישות פחותה של הפטמות.
    תחושה ירודה באיזור החתך. תופעה שבד"כ חולפת עם הזמן, יש מקרים שתופעה זו נשארת.

  • התכווצות קופסית – מצב שבו המעטפת שסביב השתל מתחילה להתקשות, דבר שיכול לתת לשד מראה נוקשה.

הסיבוכים האפשריים 

מהבלוג

ניתוחים נוספים

bottom of page