top of page

ביוסטימולטורים בהזרקה מתייחסים לחומרים המעודדים ומגבירים תהליכים ביולוגיים בגוף, המשמשים בדרך כלל בטיפולים קוסמטיים ורפואיים. הם עשויים להכיל מרכיבים כגון חומצה היאלורונית, חומצות אמינו, ויטמינים ומינרלים כמו סידן.

 

מוצרים אלה נועדו לשפר את בריאות העור, לשפר את תהליכי ההתחדשות הטבעיים של העור כגון בניית קולגן ולקדם לחות בעור. הביוסטימולטורים מטפלים בסימני הזדקנות ומשפרים את המראה הכללי והאיכות של העור. ביוסטימולטורים מוזרקים לעור באמצעות מחט קנולה כדי להגיע לשטח גדול ובמינימום דקירות, ההשפעות בדרך כלל אינן מיידיות אלא מתפתחות לאורך מספר שבועות או חודשים.

ביוסטימולטורים

ביוסטימולטורים.jpg

התהליך

הרמוניקה היא ביוסטימולטור המשלב חומצה היאלורונית וסידן ולכן יש לה אפקט כפול.
הסידן, כביוסטימולטור, מגרה את הפיברובלסטים, המייצרים כתוצאה מהגירוי יותר קולגן ברקמה (תהליך שלוקח לו מספר חודשים עד שניתן לראות את השינוי באיזור המוזרק). החומצה ההיאלורונית יעילה בהשבת נפח, משיגה מידית הרמה עדינה ותמיכה לעור ושומרת על לחות העור. לכן, בשונה מביוסטימולטורים אחרים הקיימים היום בשוק, האפקט של הרמוניקה ניכר מייד לעין לאחר הטיפול והודות לסידן, אפקט ההרמה נמשך ומרקם העור משתפר לאורך מספר חודשים לאחר הטיפול עם תוצאות שנשמרות לאורך זמן. 

HarmoniCA

סקולפטרה היא ביוסטימולטור המבוסס על PLLA - חומצה פולילקטית. ביוסטימולטור זה שונה מחומרי מילוי עוריים מסורתיים בכך שהוא לא מוסיף נפח מיידי והתוצאות הייחודיות שלו אינן נראות על ההתחלה. 
במקום זאת, סקולפטרה פועל ישירות על הפיברובלסט העורי, ותורם לייצור קולגן חדש בעור. 

ביוסטימולטור זה מתאים בעיקר לנשים שאינן מעוניינות בתוספת נפח או מראה מוזרק. מכיוון שסקולפטרה מוביל לשיפור הדרגתי בנפח הנבנה לאורך זמן, זריקות אלה שומרות לרוב על תוצאות בעלות מראה טבעי יותר בהשוואה לחומרי מילוי מסורתיים יותר. בנוסף עם פרוטוקול טיפול בטוח, זעיר פולשני ויעיל, חומרי PLLA הם ייצוג נהדר של ההתקדמות הדרמטית בשיטות הקיימות היום לטיפול בפנים המזדקנות

Sculptra

כתלות ברצון המטופלת ניתן למרוח משחת אילחוש על הפנים כחצי שעה לפני הפעולה. חלק מהמטופלות אינן מעוניינות באלחוש וחוסכות את זמן ההמתנה. פעולת ההזרקה נמשכת דקות בודדות. בתוך המזרק יש חומר הרדמה דומה לזה שמוזרק בטיפולי שיניים (לידוקאין) המפחית כאב באזור ההזרקה.


לאחר ההזרקה וחידוש פעילות רגילה: מומלץ להמנע מאיפור עד למחרת ולשמור על העור נקי. הפנים עשויות להיות עם נפיחות קלה, אך ניתן לחזור לשגרת פעילות רגילה ומלאה. קומפרסים קרים יכולים לעזור בהפחתת הנפיחות. למרות שמאמץ גופני מותר לאחר הטיפול, הוא עשוי לגרום לנפיחות להתגבר מעט. בסקולפטרה יש צורך במספר ימים של עיסוי העור כדי לשפעל את החומר ולפזר אותו בצורה אחידה תחת לעור. בהרמוניקה לרוב אין צורך בעיסוי לאחר הפעולה. 

משך הפעולה

בשבוע הראשון עשויה להיות נפיחות קלה, במקרים חריגים גם סימנים כחולים מההזרקה. הנפיחות בימים הראשונים עשויה להיות לא סימטרית אך תוך שבוע החוסר איזון מסתדר.

משך ההחלמה

גירוי הפיברובלסטים בעור הוא תהליך מתמשך ותוצאותיו ייראו רק לאחר מספר שבועות או חודשים בודדים. לעתים לתוצאה מיטבית כתלות בסוג ואיכות העור יהיה צורך ביותר מטיפול אחד (מצב זה יידון כבר לפני התחלת הטיפול כחלק מההחלטה על התכנית טיפול). התוצאה מורגשת במיוחד לרוב לאחר 3-4 חודשים, אך היא יכולה להמשיך לפעול ולשפר את מרקם העור חודשים נוספים אחרי ולהחזיק אף שנתיים. 

תוצאות סופיות

בכל טיפול הזרקות קיים סיכון מסוים לסיבוכים. ניתן להפחית שכיחות הסיבוכים ע"י בחירת מנתח מנוסה והצמדות להנחיות לפני ואחרי הטיפול. הנושאים כולם ידונו בפגישת היעוץ בצורה מקיפה.

  • אודם סימנים כחולים ונפיחות זמנית באיזורי ההזרקה

  • בצקת

  • כאב מקומי זמני

  • זיהום

  • שינויים בגוון העור

  • נודולים

  • תגובה אלרגית - גרד / פריחה

  • פגיעה בזרימת הדם לעור עד נמק

הסיבוכים האפשריים 

Mask Group 14.png

מהבלוג

ניתוחים נוספים

bottom of page